Wykład inauguracyjny Leszka Mądzika pt. Światło i Mrok. Dramaturgia Teatru

By
Wykład inauguracyjny Leszka Mądzika pt. Światło i Mrok. Dramaturgia Teatru

Wykład inauguracyjny Leszka Mądzika pt. Światło i Mrok. Dramaturgia Teatru

Miło nam poinformować, o wykładzie inauguracyjnym prof. Leszka Mądzika pt. Światło i Mrok. Dramaturgia Teatru, podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021 Uczelni Artystycznych Wrocławia, 5 października 2020 r., o godz. 11.00.

Leszek Mądzik otrzymał zaproszenie od JM Rektorów oraz Senatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filii we Wrocławiu, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Zapraszamy do udziału w transmisji uroczystości na stronach internetowych Uczelni Artystycznych Wrocławia, która odbędzie się 5 października 2020 roku o godzinie 11.00

W związku z sytuacją epidemiczną uroczystość będzie miała charakter zamknięty. Transmisja z uroczystości dostępna będzie na stronach internetowych Uczelni Artystycznych Wrocławia.

W programie:
• Gaude Mater Polonia
• Wystąpienie JM Rektor Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie prof. Doroty Segdy
• Wystąpienie JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu prof. Wojciecha Pukocza
• Wystąpienie JM Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu prof. Krystiana Kiełba
• Immatrykulacja Studentów I roku
• Wykład inauguracyjny prof. Leszka Mądzika pt. Światło i Mrok. Dramaturgia Teatru
• Gaudeamus

Występ solisty Piotra Alexewicza – studenta klasy fortepianu dra hab. Pawła Zawadzkiego, prof. nadzw., Laureata pierwszej nagrody w 50. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina oraz Kwartetu Solistów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w składzie: Agata Chodorek, Piotr Łykowski, Bartosz Nowak, Bogdan Makal.

Akademia Sztuk Pięknych
im. Eugeniusza Gepperta
we Wrocławiu

jest uczelnią państwową, posiadającą pięć wydziałów, kształcących studentów na studiach stacjonarnych w jedenastu kierunkach oraz na pięciu kierunkach w formie niestacjonarnej.
Uczelnia w swojej ofercie edukacyjnej posiada również Szkołę Doktorską w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki prowadzoną w formie stacjonarnej z wykładowym językiem angielskim.
Akademia umożliwia rozwinięcie zainteresowania obszarem sztuki dzięki bogatej ofercie kierunków studiów podyplomowych oraz kursów dokształcających z zakresu rysunku, malarstwa i rzeźby.


Naszym głównym zajęciem jest badanie kultury i sztuki wizualnej. Jesteśmy specjalistami w swoich dziedzinach posiadającymi kompetencje, wiedzę i doświadczenie umożliwiające pracę dydaktyczną, badawczą oraz komercyjną na najwyższym poziomie. Jednocześnie stale doskonalimy swe umiejętności we wszelkich możliwych płaszczyznach naszej działalności akademickiej.


Jesteśmy wyjątkową społecznością, która wspólnie stara się pobudzać, to co szczególne u osób, które nauczamy i z którymi współtworzymy. Zadajemy pytania i uczymy poszukiwać odpowiedzi – nie trzymamy się utartych schematów, cały czas usprawniamy procesy, których jesteśmy częścią. Niezmiennie dążymy do bycia centrum porozumienia pomiędzy kulturą, nauką i sztuką.