Radio Lublin. Leszek Mądzik u Grażyny Lutosławskiej.

By
Radio Lublin. Leszek Mądzik u Grażyny Lutosławskiej.

Radio Lublin. Mądzik. Lutosławska.

„Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa”. Wywiad w Radio Lublin

“Scena Plastyczna KUL obchodzi jubileusz. Założony i prowadzony przez 50 lat przez Leszka Mądzika teatr zainaugurował działalność 24 marca 1970 roku spektaklem „Ecce Homo”. W piątek odbyła się premiera autorskiego spektaklu Leszka Mądzika pt. „Kres” z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza.”

Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Dziękujemy Pani Grażynie Lutosławskiej i Radio Lublin

Bardzo prosimy przejść na stronę Radia Lublin,
na dole strony, pod nazwiskiem artysty, można wysłuchać audycji.

Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa. Wywiad Grażyny Lutosławskiej z Leszkiem Mądzikiem
"Scena Plastyczna KUL obchodzi jubileusz. Założony i prowadzony przez 50 lat przez Leszka Mądzika teatr zainaugurował działalność 24 marca 1970 roku spektaklem „Ecce Homo”. W piątek odbyła się premiera autorskiego spektaklu Leszka Mądzika pt. „Kres” z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza."
Radio Lublin. Mądzik. Lutosławska | Facebook Radio Lublin

Grażyna Lutosławska

Grażyna Lutosławska (ur. 14 września 1964 w Siedlcach) – polska dziennikarka i pisarka. Ukończyła studia na wydziale filozofii UMCS. Od 1988 roku związana z Polskim Radiem Lublin. Wykładowczyni na UMCS-ie.

W Radiu Lublin prowadzi audycje poświęcone kulturze, m.in. „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” (od połowy lat 90.). Od 2015 roku, w cotygodniowym cyklu, na antenie Radia Lublin ukazuje się słuchowisko, którego jest autorką i reżyserką, zatytułowane “Bazarek”.

Moderuje spotkania poświęcone kulturze (m.in. w Teatrze Starym w LublinieBitwa o kulturę i Bitwa o literaturę). Prowadziła blog[3].

Autorka scenariuszy teatralnych:

Autorka kilkuset słuchowisk radiowych i wielu tekstów piosenek, w tym do spektakli Królowa Śniegu (muz. Janusz Grzywacz, premiera Teatr Miejski w Gdyni luty 2013) oraz Śnieżka i krasnoludki (muz. Janusz Grzywacz, Teatr Miejski w Gdyni, 2015, reż. Krzysztof Babicki).

Autorka książek: 

  • Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara (wyd. fro9, 2004) – książka otrzymała wyróżnienie literackie polskiej sekcji IBBY, tytuł „Białego Kruka” przyznawany przez Bibliotekę Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium, fragmenty trafiły do podręcznika dla klas pierwszych
  • Wielkie zmiany w dużym lesie (wyd. fro9 2005)
  • Koziutek zdobywa Zamek. Przewodnik dla dzieci po Lublinie (2006)
  • Legendy Lublina (2007)
  • Jak Arni i Dobek ratowali świat (wyd. Norbertinum 2015)
  • Bajki od rzeczy (wyd. Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” 2018)
  • Kolorowy Lublin (wyd. Urząd Miasta Lublin 2018)
  • Jatymy wesołe i rzewne, niektóre o miłości (wyd. Episteme 2019).
  • Pepe i Melek na tropie (wyd. Warstwy 2019)

Publikowała eseje, wywiady i opowiadania m.in. w berlińskim magazynie „polenplus”, pismach „Konteksty”, „Akcent”, „Klematis”, “Informator Kulturalny Zoom”, “Kraina Bugu”, „Brulion Kazimierski”, miesięczniku “Bez Recepty” oraz międzynarodowym zbiorze opowiadań pod hasłem Freud sein (Stuttgart 2010).

Wikopedia

Zobacz galerię zdjęć.