Wernisaż wystawy. Zaproszenie do Wiednia

By
Wernisaż wystawy. Zaproszenie do Wiednia

Z okazji 50-lecia działalności artystycznej Prof. Leszka Mądzika odbył się 29 września 2021 r. o godzinie 18:00, w Ambasadzie RP Hietzinger Hauptstrasse 42c w Wiedniu, wernisaż wystawy poświęcony pracy twórczej profesora.

Patronem wydarzenia jest Pani Jolanta Róża Kozłowska, ambasadorka republiki Polski w Austrii, która zaprosiła na otwarcie wystawy. Zapraszamy na relację wideo przygotowaną przez prof. Tadeusza Krzeszowiaka w Wiedniu.

AR Wiedeń. Wernisaż wystawy. Autorem materiału jest prof. Tadeusz Krzeszowiak, muzyka Paweł Odorowicz.

Leszek Mądzik

Ten wszechstronny artysta zanany jest przede wszystkim z założonej przez niego w 1969 r. Scenie Plastycznej KUL, wyjątkowo imponującego projektu teatralnego znanego zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Po wystawie plenerowej i przemówieniu prof. Madzika w ogrodach Polskiej Ambasady zostało wydane przyjęcie z udziałem artysty. Leszek Mądzik twórczość artystyczna Profesor Leszek Mądzik jest nagradzanym poza granicami polski scenografem, reżyserem, fotografem i malarzem. Jest profesorem na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, jak i na KUL w Lublinie. W roku 2020 ten wszechstronny artysta, świętował 50-lecie pracy twórczej. Założona przez niego w 1969 r. roku Scena Plastyczna KUL z dużym powodzenie realizowała liczne spektakle w Polsce, jak i całej Europie w ramach różnych występów gościnnych. Ten wyjątkowy artysta, przełamał konwencjonalną formę teatru, proponując własna, indywidualną perspektywę. Poprzez swoje filozoficzne, emocjonalne i osobiste podejście do sztuki, otworzył widzom kompletnie nowe spojrzenie na wydarzenia sceniczne. Słowo i czyn nie stoją już w centrum uwagi, cisza staje się przedmiotem spektaklu. Już nie tylko aktorzy niosą główne przesłanie wydarzenia, współpracuje z ze światłem, dźwiękiem, kolorem i obrazem tworząc zapierające dech kompletne dzieło sztuki. Kreatywność prof. Madzika nie ogranicza się tylko do sceny teatralnej. Ten wszechstronny artysta jest również inspirującym fotografem, malarzem i grafikiem. W licznych odczytach i warsztatach przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie studentom sztuki na całym świecie. Miejsca jego seminariów to Helsinki, Berlin Amsterdam, Washington, San Francisco, São Paulo, Baku, Teheran, jak również wiele innych miejsc w Europie i poza nią. Jego grafiki i plakaty zachwycają publiczność w wielu miastach Polski, jak i za granicą. Jego wieloletnia praktyka artystyczna została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami.

Ze względu na wymogi prawne dotyczące pandemii COVID-19, aktualne przepisy. Reguła 3-G jest sprawdzana przy wejściu.

Prosimy o zarejestrowanie się do 27 września 2021 r. pod adresem: wieden.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Relacja z Wiednia