Dyskusja o sztuce z udziałem prof. Leszka Mądzika w BWA Sokół w Nowym Sączu

By
Dyskusja o sztuce z udziałem prof. Leszka Mądzika w BWA Sokół w Nowym Sączu

23 marca o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół w Nowym Sączu
odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony tematowi „PIĘKNA” w sztuce.

Relacja wideo ze spotkania

W dyskusji wezmą udział:
prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Ingarden,
prof. Andrzej Szarek
prof. Leszek Mądzik,

Prowadzenie dyskusji:
dr hab. Dariusz Juruś prof. UJ

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach cyklu WRZĄTEK.

Galeria Sztuki SOKÓŁ rozpoczęła dzialalność w 2004 roku. Jest miejscem otwartym dla artystów z wieloletnim doświadczeniem oraz dla tych, którzy właśnie swoją drogę twórczą rozpoczynają. Prezentuje różne dziedziny sztuki, od malarstwa po fotografię, teatr czy muzykę.

Wystawy tematyczne, okolicznościowe oraz dokumentalno-historyczne od lat przyciągają uwagę widzów z całego kraju. W Galerii Sztuki SOKÓŁ gościło już wielu znakomitych artystów, takich jak Leszek Mądzik, Marcin Kydryński czy ŻEL-ART Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Galeria promuje i tworzy ciekawe zjawiska artystyczne, które pojawiają się zarówno w kręgach sztuk wizualnych, jak i na obrzeżach teatru, czy muzyki.

Serdecznie zapraszamy
wraz z Galerią Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ
w Nowym Sączu, ul. Długosza 3
na panel dyskusyjny poświęcony tematowi „PIĘKNA” w sztuce.

W dyskusji będą uczestniczyć zaproszeni goście:

  • prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Ingarden, architekt i nauczyciel akademicki. Współzałożyciel biura JET Atelier (1991–2009) i Ingarden & Ewý Architekci (od 1998) prowadzonego razem z arch.Jackiem Ewý. Od roku 2017 dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Laureat Honorowej Nagrody SARP, od 2002 roku Konsul Honorowy Japonii w Krakowie, od 2015 roku członek Polskiej Akademii Umiejętności. Autor i współautor kilkudziesięciu projektów m.in.: Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie (2012),Centrum Kongresowego w Krakowie (2014), Pawilonu „Wyspiański2000” w Krakowie (2007), Pawilonu Polski na EXPO 2005 Aichi w Japonii (2005), Szkoły Języka Japońskiego przy Centrum Manggha w Krakowie (2004), ołtarzy papieskich w Krakowie (1999, 2002), biblioteki Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie (z J. Ewý) i Ambasady RP w Tokio (2001). Laureat wielu prestiżowych polskich i zagranicznych nagród za działalność projektową.
  • prof. Leszek Mądzik, scenograf i reżyser teatralny, malarz, fotograf, profesor sztuk plastycznych. Ukończył Liceum Plastyczne w Kielcach. Studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także reżyserię na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, filii warszawskiej Akademii Teatralnej. Założyciel i szef Sceny Plastycznej KUL (od 1969). Autor plakatów i grafiki książkowej. Ze swoimi autorskimi przedstawieniami brał udział w kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach teatralnych i wystawach. Został laureatem wielu prestiżowych nagród. Jest także autorem scenografii na scenach Polski, Portugalii, Francji i Niemiec. Prowadził zajęcia ze studentami i wystawiał z nimi widowiska na zaproszenie uniwersytetów i szkół artystycznych, między innymi w Helsinkach, Berlinie, Amsterdamie, Waszyngtonie, San Francisco, Hamburgu, Lyonie i Pradze. Jest profesorem Wydziału Scenografii warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Prowadził również zajęcia i wykłady w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
  • prof. dr hab. Andrzej Szarek, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1985 r. w pracowni prof. Jana Kucza. Pracuje na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Przewodniczący Rady Programowej Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu. Autor licznych wystaw i happeningów. Laureat wielu nagród i wyróżnień za działalność artystyczną.

Dyskusję poprowadzi:

  • dr hab. Dariusz Juruś, prof. UJ, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (filozofia) i Politechniki Krakowskiej (architektura), stypendysta uniwersytetów w Bochum, Heidelbergu i Oxfordzie. Zajmuje się filozofią polityki (głównie libertarianizmem), a także etyką. Jest autorem ponad 50 publikacji. Pracuje w Instytucie Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Członek Rady Programowej Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Zobacz naszą Mediatekę